خانه / آسایشگاه لاهیجان / تاریخچه آسایشگاه سالمندان لاهیجان

تاریخچه آسایشگاه سالمندان لاهیجان

درسال ۱۳۷۴ حضرت آیت ا…. قربانی با فرا خواندن افراد خیر و نیکوکار از آنان برای ساخت مکانی جهت نگهداریسالمندان و معلولین همکاری و همیاری خواست و سپس با تشکیل و انتخاب هیئت امناء وهیئت مدیره و مدیر عامل در تاریخ ۱۱/۰۱/۱۳۷۵ آسایشگاه سالمندان و معلولین شهرستان لاهیجان را به شماره ۱۳ در اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان لاهیجان به ثبت رساندند و پس از آن زمینی به مساحت ۱۷۰۰۰ متر مربع دریافت و سندش را بنام آسایشگاه سالمندان ومعلولین شهرستان لاهیجان به ثبت رسانید. البته بعدها با خرید زمینهای همجوار ، وسعت آسایشگاه بالغ بر ۳۰۰۰۰ متر مربع توسعه یافت. سپس کلنگ ساختمان اول آسایشگاه با دستان پر تلاش و توانگر و پر برکت آیت ا…. بر زمین زده شد و با تحمل سختیها و دشواریهای فراوان پس از مدت چهار سال احداث آن بطول انجامید.
قابل ذکر است زحمات بی شائبه هیئت امنا، ، هیئت مدیره و مدیر عامل این مرکز در تمامی مراحل ساخت و اداره امورات آن جای بسی تقدیر و تشکر دارد که بدون هیچ چشمداشتی برای رضایت پروردگار تمام فعالیتهای این مرکز را انجام داده و میدهند و در آخر در هفتم تیر ماه سال ۱۳۷۹ خاطره شیرین و به یاد ماندنی افتتاح فاز اول آسایشگاه سالمندان و معلولین شهرستان لاهیجان و شروع زندگی دوباره به ناتوانان و محرومین کهنسال با دستان این بزرگ مرد تاریخ استان برای همیشه در یاد و خاطره همگان به ثبت رسید. گرچه آسایشگاه با هدف تحت پوشش قرار دادن شرق گیلان آغاز به کار نمود اما از تمامی نقاط استان گیلان سالمند و معلول پذیرفته است و با گذشت زمان و با مراجعات پی در پی افراد واجد شرایط که پروند ه هایشان پشت نوبت بود، تصمیم گرفته شد تا ساختمانی دیگر با ظرفیت یکصد تختخواب احداث شود و از اوایل سال ۱۳۸۱ عملیات اجرایی آن آغاز و بعلت کمبود امکانات مادی پنجاه تخت آن آماده و در دیماه سال ۱۳۸۴ مصادف با عید غدیر خم (عید ولایت) فاز دوم آسایشگاه مورد بهره برداری قرار گرفت و هم اکنون ساختمان قدیمی آسایشگاه تبدیل به مکان اداری گردیده و بخشهای مختلفی چون دفتر مدیریت ، حسابداری ، جلب مشارکت، نمازخانه، دبیرخانه، بایگانی ، داروخانه ، روابط عمومی و آشپزخانه را شامل میشود و با تعداد ۴۲ نفر پرسنل ایثارگرتعدادی سالمندمعلول نیازمند فعالیت دارد. احداث چنین مرکزی آرزوی شیرین و دستیافتنی بود که در نتیجه تلاش و زحمات فراوان حضرت آیت ا…. قربانی و حمایت مردم نیکوکار ، آرزوی دیرینه ایشان تحقق یافت و ایشان هم اکنون موسس و رئیس هیئت مدیره این مکان خیریه را عهده دار هستند و خانه ای از مهر و وفا را برای پدران و مادران کهنسال به یادگار گذاشتند . البته قابل توجه است که در کنار تمامی این مسائل محور اصلی استقرار و استمرار این مرکز خیریه مردم خیر و نیکوکار و عاقبت اندیش هستند که با دستگیری از نیازمندان و قرار گرفتن در مسیر حقیقی خداجویی به ادامه حیات این مرکز کمکهای شایان توجهی مینماید.
در ادامه لازم به معرفی می باشد که آقای غلامعلی قربانی به عنوان مدیر عامل این مرکز از بدو تاسیس در این مرکز مشغول به همکاری بوده و هستند
صنعتی نیز به مرحله پایانی رسیده که انشاله تا پایان شهریور ماه ۱۳۹۴ مورد بهره برداری قرار می گیرد.
۳- برگزاری جلسات هیات مدیره ای با دعوت ازشخصیتهای مهم شهر (فرماندار محترم؛ امام جمعه شهرستان لاهیجان؛ شهردار محترم) جهت بازدید از مرکز جهت بر طرف نمودن مشکلات موجود ویا ارائه راهکارهای مناسب برای رفع مشکلات موجود.

درباره ی مدیر سایت

همچنین ببینید

محوطه آسایشگاه سالمندان

محوطه آسایشگاه سالمندان متشکل است از: زمین و محوطه آسایشگاه بالغ بر ۳۰ هزار متر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *